Radyo Kordelya


Oy: 0 Toplam oylayan: 1
Radyo Kordelya

Bu radyo yayınını web sitene ekle:

Radyo Kordelya İzmir'den yayın yapan radyo kanallarından bir tanesidir. Tüm gün boyunca kesintisiz bir şekilde yayın hizmeti sunan radyo kanalı bölgenin en sevilen radyoları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda İzmir halkına karasal yayın hizmeti de sunmaktadır. Yayın tarzı olarak ise Türk sanat müziği ağırlıklı bir içeriğe sahiptir.

Radyo Kordelya'nın en çok dinleyiciye sahip olduğu bölge İzmir'dir. Bunun yanında internet üzerinden dijital olarak sunduğu yayınları sayesinde farklı bölgelerde sesini duyurmayı başarmış olan bir radyo kanalıdır. Türk sanat müziği severler tarafından tercih edilebilecek en iyi radyo kanallarından bir tanesidir.

Radyo Kordelya, bölgenin en sevilen radyo kanalları arasında yer almayı başarmıştır. Her ne kadar günümüzde Türk sanat müziğine verilen değer azalmış olsa bile Radyo Kordelya istikrarlı bir şekilde yayınlarını sürdürmektedir. Türk sanat müziği yanında zaman zaman slow ve nostaljik şarkılara da yer vermektedir.


Radyo Kordelya; İzmir'in Radyosu

Radyo Kordelya, Kordon Medya grubunda yer alan bir radyo kanalıdır. Kordon Medya Grubunda, İzmir'in en bilinen radyoları olan Kordon FM ve İmbat FM radyoları da yer almaktadır. Kordon Medya Grubu kendisini radyoculuk sektöründe ispatlamış olan bir radyo kanalıdır. Her kesime hitap eden radyo yayınları sunmaktadır.

Kordelya'nın kelime anlamı ise İzmir'in en bilindik semtlerinden olan Karşıyaka'dan gelmektedir. Haçlı dönemi zamanında Fransa donanmasının Karşıyaka'da konaklaması sonucunda bu bölgeye o zamanlarda "Coeur de Lion" adı verilmiştir. Daha sonrada cordelia/ kordelio/kordelya şeklinde evrilmiştir. Yani, Karşıyaka'nın eski ismi kordelya olarak anılmaktadır.

Radyo Kordelya yayın ve teknik ekibiyle oldukça iyi işler ortaya koymaktadır. Radyo Kordelya İzmir'in hemen hemen her kesimine karasal yayın hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda oldukça geniş bir müzik arşivine sahip olan radyo kanalı dinleyicilerinin de taleplerini önemseyerek en kaliteli ve nostaljik şarkıları radyoda yayınlamaktadır.

Radyo Kordelya'nın İzmir'de karasal yayın yaptığından bahsetmiştik. İzmir'de Radyo Kordelya dinlemek için 88.5 frekansını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda canlı radyo dinlemek için web sitemizi kullanarak Radyo Kordelya'yı canlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanında mobil uygulama aracılığıyla istediğiniz yerden Radyo Kordelya'yı dinleyebilirsiniz.

  • Telefon: (232) 462 54 56
  • Web:http://www.radyokordelya.com/
  • Adres:1649 Sokak No:17 Turan İZMİR
  • Benzer Aramalar:Radyo Kordelya