Radyo Fenomen


Oy: 5 Toplam oylayan: 1
Radyo Fenomen

Bu radyo yayınını web sitene ekle:
Radyo Fenomen


Radyo Fenomen kimdir?

            Radyo Fenomen 2007 senesinde Cem Hakko ve Olivier Mauxion'un çalışmalarıyla İstanbul'da kurulmuştur. Frekansı İstanbul ve Bursa için 100.4'tür. Şu anda da ülkemizde Ankara, Konya, Eskişehir, İzmir, Aydın, Balıkesir ve Antalya'da dinlenmeye devam etmektedir. 

Radyo Fenomen nasıl ortaya çıktı?


            Radyo Fenomen Olivier Mauxion'ın Fransa'da geçirdiği 10 senede edindiği radyo tecrübeleri ile ortaya çıkmış bir kanaldır. Fransa'da radyo sunuculuğu, radyo yapımcılığı gibi radyo ile ilgili hemen hemen her alanda çalışarak, her alanda bilgi sahibi olan Olivier Mauxion, bu tecrübeyi ülkemizde de kullanmak istemiştir. Olivier Mauxion aynı zamanda 1995 yıllarında Fransa/Paris'te OUI fm aracılığı ile dinleyicilerine seslenmiştir. 

            OUI fm ile yürüttüğü işler sona erdiğinde Olivier Muxion 1998 yılında Amerika’ya seyahat etmiştir. Amerika’da çeşitli uluslararası arenada yayın yapan radyo kuruluşları için danışmanlık gibi görevlerde bulunmuştur. Edindiği bu tecrübeler onu zamanla Türkiye'ye çekmiştir. Gezmeyi ve bilgi edinmeyi çok seven Olivier Mauxion; Türkiye'ye geldiği bir seyahatte radyo çevrelerinde Cem Hakko ile tanışmıştır. Cem Hakko ile yaptıkları muhabbetler, planlar ve çalışmalar sonrasında Radyo Fenomeni kurmaya karar vermişlerdir. Radyo Fenomen, Cem Hakko'nun çalıştığı radyo grubu olan Power Group ile birlikte çalışılarak kuruldu. Olivier Mauxion da power Group için baş danışmanlık görevini üstlendi. 

Radyo Fenomen nasıl bir radyo kanalı?

            Radyo Fenomen eğlence sever kişilerin radyo anlayışına göre hazırlanmıştır. Günün saatlerine özel müzik yayınları, yapılan neşeli programlar ve popüler şarkılar ile kendisine bir dinleyici kitlesi oluşturmuştur. İnsanların artık radyo kullanarak değil de internet üzerinden canlı radyo izlediği dönemin başlaması, radyoculuk anlayışı için büyük bir sıçrama tahtası olmuştur.

            Radyo Fenomen internet üzerinden en çok tercih edilen ve dinlenen radyo istasyonlarından biridir. Radyo Fenomene ulaşmak isteyen ancak klasik radyo kullanımını geride bırakmış dinleyiciler internet üzerinden Radyo Fenomene ulaşabilirler. Bu şekilde telefon, tablet ve bilgisayar fark etmeksizin her yerden canlı radyo yayınına ulaşmak mümkündür. Maksimum hit müzik sloganı ile yayın hayatına devam eden Radyo Fenomen her geçen gün daha fazla dinleyici ile büyümeye devam edecek gibi duruyor. 

Radyo Fenomen İstanbul'da yayı yapmaktadır, bu sayede radyo alıcınızı 100.4 frekansına ayarlayarak Radyo Fenomen'i İstanbul'dan dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda canlı radyo dinlemek için web sitemizi kullanarak Radyo Fenomen'i canlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanında mobil uygulama aracılığıyla istediğiniz yerden Radyo Fenomen'i canlı olarak dinleyebilirsiniz.

  • Telefon:0216 474 60 60
  • Frekanslar:ANKARA 98.8 ANTALYA 96.0 AYDIN 100.5 BALIKESİR 90.0 BURSA 100.4 ESKİŞEHİR 97.8 İSTANBUL 100.4 İZMİR 98.0 KOCAELİ 92.4 KONYA 97.0
  • Web:https://www.radyofenomen.com/
  • Facebook:https://www.facebook.com/radyofenomen/
  • Twitter:https://twitter.com/radyofenomen
  • Benzer Aramalar:radyo fenomen türk, radyo fenomen top 40, radyo fenomende çalan şarkılar, radyo fenomen frekans, radyo fenomen top 10, radyo fenomen program, radyo fenomen 2017 temmuz, radyo fenomen top 40 dinle