Meteorolojinin Sesi


Oy: 5 Toplam oylayan: 1
Meteorolojinin Sesi

Bu radyo yayınını web sitene ekle:

Meteorolojinin Sesi radyosunun kökeni 1962 senesine dayanmaktadır. 1962 senesinde Meteor FM adıyla yayın yapan radyo kanalı 2004 senesine kadar kısa bandta yayınlarını sürdürdü. Ardından 2004 senesinde FM bandına geçiş yaparak Ankara'da 92.4 frekansında yayınlarına başladı. 2008 senesinde ise adını Meteorolojinin Sesi Radyosu olarak değiştirdi.

1962 senesinden beri Türkiye genelinde hava durumu bilgisi veren radyo kanalı en çok dinlenen radyo yayınları arasında yer almayı başardı. Yayınlarda paylaşılan hava durumunun yanında kaliteli müziğinde adresi oldu. Aynı zamanda yayınlarında bilimden sanata, çevre bilincinden kişisel gelişime kadar çok büyük bir program çeşitliliği sağladı.


1962'den Beri En Havalı Radyo

Meteorolojinin Sesi Radyosu, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı bir radyo kanalıdır. Dolayısıyla hava durumu konusunda en doğru bilgiyi en hızlı şekilde dinleyicilere iletmektedir. Aynı zamanda bu radyo kanalı Türkiye'nin 27 farklı bölgesinde karasal yayına sahiptir. Bununla beraber Turksat 4A üzerinden de uydu yayını yapmaktadır.

Meteorolojinin Sesi dinlemek için İstanbul'da 103.0, Ankara'da 92.4, İzmir'de 92.4, Antalya'da 88.7 frekansında yayın yapmaktadır. Bunun haricinde diğer bölgedeki frekansları için buraya tıklayabilirsiniz. Canlı radyo dinlemek için web sitemizi kullanabilirsiniz ve Meteorolojinin Sesi Radyosunu canlı olarak takip edebilirsiniz.

  • E-Mail: [email protected]
  • Telefon:0537 212 01 00
  • Web:www.radyo.mgm.gov.tr
  • Adres:Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören ANKARA
  • Facebook:www.facebook.com/meteorolojininsesiradyosu
  • Twitter:www.twitter.com/msradyosu
  • Benzer Aramalar:Meteorolojinin Sesi