Joy Türk


Oy: 5 Toplam oylayan: 1
Joy Türk

Bu radyo yayınını web sitene ekle:
Joy Türk


Joy FM ve JoyTurk FM’in kurumsal yapısı
 
Radyo yayınlarının özel kuruluşlara izin verilmesinden bu yana toplumun müzik ve bilgiyle buluşma yelpazesi daha da genişlemiş ve canlı radyo yayınlarıyla keyifli bir gün geçirilmesi sağlanmıştır. Özel yayın kuruluşlarından biri olan Joy FM ise, İstanbul merkezli olup 1993’de yayınlarına başlamıştır. Ancak Uzan Grubuyla ilgili yasal sorunlar süreç içinde kuruluşun devlet denetimine geçmesini sağlamış ve geçici olarak TMSF yörüngesinde kalarak yayınlarını sürdürmeye devam etmiştir. Joy Fm yayına çıkarken konseptini, slow yani duygusal içerikleri yoğun yavaş ritimlerle donatılı müzik kategorisiyle oluşturmuştu.  

Günümüzde benzer çizgisini sürdürse de, radyo kanallarında başlayan rekabetin sonucu olarak değişik müzik türlerine de yer vererek başlangıçtaki slow müzik ilkesinden kısmen ödün vermiştir. Ankara ve İzmir’de de yayın hayatına devam eden Joy FM geçici kaldığı TMSF denetiminden çıkarak Kanada menşeili Canwest’in mülkiyetine geçmiştir. Ancak bu kuruluşun Türkiye piyasasından çekilmesiyle radyo yönetimi Karnaval Media Group’a geçmiştir. Joy FM’in idari yapısındaki değişiklikler kardeş kuruluşu olan JoyTurk FM için de söz konusudur. İstanbul merkezli olup 1994-2003 arasında ise Lokum FM olarak bilinmekteydi. JoyTurk FM kurumsal yapı olarak 2003-2005 yılı arasında TMSF bünyesine katılmış, 2005-2009 arasındaysa Canwest’e katılmıştır. 2009 yılından bu yana ise Carnaval Media Group bünyesinde hizmet anlayışını sürdürmektedir.
 
Joy Turk FM müzik konsepti ve canlı dinleme
 
JoyTurk FM’in konsepti Türkçe sözlü fakat duygusal şarkı ağırlıklı yayın yapılmasıdır. Sloganı Aşkı Hisset’tir. 89.0 FM frekansından Karnaval Media Grup bünyesinde dinleyicilerine müzik keyfi yaşatmaktadır. Bir bakıma Joy FM’in Türkçe versiyonu olup DJ’leri yönetiminde Türkçe slow ağırlıklı ve zaman zaman da konsept dışında şarkılara yer vererek canlı radyo dinle imkanı sunmaktadır. Joy FM dışında diğer kardeş radyo frekansları ise Metro FM, Radio Mydonose ve Süper FM’dir. https://karnaval.com/radyolar/joyturk  adresinden canlı müzik olarak dinlenebilir. Karasal yayın alanı ise Joy Fm’den geniş olup Anadolu’nun çeşitli illerinde de dinlenebilmektedir. Ayrıca Türksat 3A, D-Smart ve Digitürk’ten de yayın yapmaktadır. Mobil telefonlardan da rahatlıkla dinlenebilir. Modern Sabahlar, Zamansız Şarkılar, Müzik Güncesi, Öğle Molası gibi daha birçok seçkin programla dinleyicilerin takdirini toplamaktadır. Ayrıca sosyal medyadan da takip edilebilir.

  • Telefon:+90 212 368 6200
  • Web:https://karnaval.com/radyolar/joyturk
  • Adres:Maslak Mah. A.O.S. 55. Sok. No: 2 Aksoy Plaza Kat: 2 34398 Sarıyer / İstanbul, Türkiye
  • Facebook:https://www.facebook.com/Joyturk
  • Twitter:https://twitter.com/joyturk
  • Benzer Aramalar:joy türk, joy fm türkçe, joy türk pop dinle