Doğu Radyo


Oy: 0 Toplam oylayan: 1
Doğu Radyo

Bu radyo yayınını web sitene ekle:

Doğu Radyo, Van'ın yerel radyo kanallarından bir tanesidir. Tüm gün boyunca kesintisiz bir şekilde yayınlarını sürdüren radyo kanalı bölgenin en çok dinlene radyo kanallarından bir tanesidir. Ağırlıklı olarak Türk halk müziğine yer veren radyo kanalı aynı zamanda Van halkına karasal yayın hizmeti sunmaktadır.

Doğu Radyo'nun yayın merkezi Van'da yer aldığı için en büyük dinleyici kitlesi bu bölgede yer almaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden yürüttüğü yayınları sayesinde farklı bölgelerden de erişim sağlanabilmektedir. Doğu Radyo, türkü dinlemeyi sevenler için en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır.

Doğu Radyo, adından ve konumundan da anlaşılacağı üzere Doğu Anadolu bölgesinde kurulmuş olan bir radyo kanalıdır. Bölgenin en çok dinlenen radyo kanallarından bir tanesi olan Doğu Radyo ağırlıklı olarak türkü paylaşımı yapmaktadır. Ayrıca zaman zaman Kürtçe türkülere de yer vermektedir.


Doğu Radyo; Van'ın Sesi

Doğu Radyo, kurulduğu günden bu yana kesintisiz bir şekilde yayınlarını sürdürmektedir. Radyoculuk sektörünü oldukça önemseyen radyo kanalı büyük bir disiplin içerisinde yayınlarını yönetmektedir. Özellikle türkü sektöründe en sevilen şarkıları dinleyicileri ile paylaşmaktadır.

Doğu Radyo, Van'ın eski radyolarından bir tanesi olduğu için tecrübeli bir yayın ekibine sahiptir. Bu tecrübesini yayınlarında ortaya koyan radyo kanalı birbirinden değerli radyo programlarına imza atmaktadır. Ayrıca oldukça geniş bir şarkı arşivine sahip olan Doğu Radyo dinleyicilerine en kaliteli müziği sunmak için çalışmaktadır.

Doğu Radyo teknik anlamda da oldukça iyi işler ortaya koymaktadır. Van'ın hemen hemen her bölgesine karasal yayınını ulaştırmayı başaran radyo kanalı kendi bölgesinin en sevilen radyolarından bir tanesidir. Aynı zamanda radyoculuk sektöründeki ekipmanların gelişmesiyle beraber stüdyosunda teknolojik ekipmanlara yer vermektedir.

Doğu Radyo'nun Van bölgesinde karasal yayın yaptığından bahsetmiştik. Van'da Doğu Radyo dinlemek için 90.9 frekansını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda canlı radyo dinlemek için web sitemizi kullanarak Doğu Radyo'yu canlı olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanında mobil uygulama aracılığıyla istediğiniz yerden Doğu Radyo dinleyebilirsiniz.

  • Telefon:(0432) 216 02 15
  • Adres:Hastane 2 cadde Tiana centir iş merkezi kat 2 ipekyolu Van
  • Facebook:https://www.facebook.com/vanfm97.0/
  • Benzer Aramalar:Doğu Radyo